15 września 2021

Wybór krzesła biurowego – jak podejść do zakupu, by później nie żałować?

​Wybór odpowiedniego fotela biurowego nie jest łatwy. Przed nami otwiera się naprawdę ogromny wybór, wiele firm i sklepów oferuje bardzo zróżnicowane modele foteli biurowych w bardzo zróżnicowanych cenach. Jak podjeść do zakupu, określić swoje wymagania, a także, na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupu fotela biurowego? Na te, i inne pytania, odpowiemy w dzisiejszym materiale.

Fotele biurowe są potrzebne obecnie coraz większej rzeszy osób. Chociaż wiele biur cały czas nie jest wykorzystywanych, a pracownicy przebywają na home office, to właśnie ich mieszkania i domy stały się przestrzenią, gdzie bez fotela biurowego trudno się obyć. Chociaż wiele osób zastanawiało się, czy taki zakup ma sens, w końcu każdy liczył, że za kolejne 2 tygodnie problem będzie zmierzał ku końcowi, jest inaczej. Praca zdalna przyjęła się na tyle dobrze, że wielu pracodawców nawet nie zachęca swoich pracowników do powrotu, lub nie zakłada opcji inne, niż praca w trybie hybrydowym, z przynajmniej 2-3 dniami pracy zdalnej. To sprawia, że fotel biurowy będzie naprawdę potrzebny, gdyż praca w systemie home office stanie się sztandarem.

Czy fotel biurowy musi być drogi?

To pytanie zadaje sobie wielu klientów, zwłaszcza gdy oglądają fotele w cenie przekraczającej 2-3 tysiące złotych. Jeżeli potrafią być tak drogie modele, czy w takim razie te tańsze, w cenie do 500 zł. Nie okażą się bublem, niewygodnym i nietrwałym? Nic bardziej mylnego!

Fotele o wysokich cenach są idealnym wyborem, ale głównie dla osób, które mają naprawdę duże wymagania. Wiele opcji regulacji fotela, wykonanie ze skóry naturalnej, doskonała wygoda i komfort – to właśnie oferują fotele drogie, jednak nie znaczy to, że do codziennej pracy nie będą nadawać się tańsze modele foteli biurowych.

Fotele w cenie do 500 zł nie zaoferują tak wiele, jednak cały czas są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które poszukują opcji na wygodną pracę z domu – tylko tyle, i aż tyle.

Na co zwracać uwagę, wybierając fotel biurowy?

Fotel biurowy przede wszystkim powinien być ergonomiczny. Oznacza to, że będzie on jak najbardziej dopasowany do wymagań, jakie stawia nasze ciało. Poszczególne osoby są chudsze, grubsze, wyższe, niższe – każdy z nas będzie więc czuł się dobrze w fotelu ustawionym nieco inaczej. I właśnie takie opcje regulacji bardzo mocno związane są z tematem ergonomiczności.

Na początek warto zwrócić jednak uwagę na oparcie oraz na siedząco. Pierwsze powinno być profilowane, drugie – odpowiednio duże, oraz osadzone ani nazbyt płytko, ani nazbyt głęboko. Poszczególne fotele, zanim będą posiadały opcje regulacji, muszą posiadać elementy, które można regulować. Najczęściej zaliczają się do nich podłokietniki, zagłówki, poduszki lędźwiowe, rzadziej podróżniki. Każdy z tych elementów będzie znakomitym dodatkiem, nawet w opcji nieregulowanej – niestety, w cenie do 500 zł nie można oczekiwać, że każdy z wymienionych elementów będzie można dostosować do swoich wymagań. Jednak już sama ich obecność znacząco zwiększa komfort ich codziennego wykorzystywania. W cenie do 500 zł można jednak oczekiwać regulowanych podłokietników, połączonych z absolutnym standardem, czyli regulacją wysokości.

Wybierając fotel biurowy, duży nacisk powinno kłaść się na materiał, którym pokryte jest oparcie i siedzisko. W fotelach drogich dominować będzie skóra naturalna, jednak w przypadku foteli tańszych nie można jej oczekiwać. W takim przypadku naturalną alternatywą wydaje się skóra ekologiczna, lecz to nie jedyne rozwiązania. Chociaż potrafią się ona prezentować naprawdę pięknie, należy pamiętać, że będzie ona skutecznie utrudniała oddychanie naszym plecom, zwłaszcza w dni gorące. Dlatego należy rozważyć alternatywę, jaką jest membrana, która pomimo tego, że nie prezentuję się spektakularnie, jest wygodna, wytrzymała i naprawdę coraz chętniej wybierana przez świadomych klientów.

Gdzie szukać tanich foteli biurowych?

Znalezienie taniego fotela biurowego nie zawsze jest zadaniem łatwym. Wiele popularnych sieci sklepów w tej cenie nie ma do zaoferowania niczego wysokiej jakości, lecz istnieje wiele mniejszych, mniej rozpoznawalnych marek, które w niskiej cenie, do 500 zł, potrafią zaoferować solidne, trwałe, wygodne fotele biurowe. Jedną z nich jest marka Halmar, obecna na polskim rynku od ponad 30 lat. Oferują ona znakomite jak na swoją cenę, fotele biurowe, które można kupić już za około 300 zł. Produkty tej marki można odnaleźć w sklepie internetowych E-krzeslo.com.pl. Warto sprawdzić tę ofertę również ze względu na liczne promocje i wyprzedaże, podczas których zakup solidnego fotele w cenie 300-400 zł nie powinien być tak dużym wyzwaniem!