3 lipca 2015

O czym pamiętać wybierając okrągły stół do jadalni?

Zastanawiając się nad tym, jaki stół okrągły do jadalni powinniśmy wybrać, w pierwszej kolejności musimy odpowiedzieć sobie na pytanie o to, ile miejsca nam potrzeba. Przekrój stołu okrągłego może wynosić od 100 do nawet 150 centymetrów, przed jego zakupem warto więc zastanowić się nad tym, jakie są rzeczywiste potrzeby domowników. Jeśli w grę wchodzi tak zwana estetyka stołów, nie mamy powodów do narzekania, firmy meblarskie są nam bowiem w stanie zaproponować spore możliwości wyboru.

Najwięcej propozycji jest skierowanych do miłośników stołów tradycyjnych, tu bowiem wśród wielu rozwiązań można znaleźć stoły z blatami stylizowanymi warkoczem, stoły z rzeźbionymi nogami oraz stoły profilowane. Mebel skomponowany w ten sposób zasługuje na miano serca jadalni, ma bowiem nie tylko oczekiwaną od niego funkcjonalność, ale również wygląd. Oczywiście, gdy mówimy o aranżacji jadalni, nie powinniśmy zapominać o tym, że w centrum naszego zainteresowania powinny znajdować się nie tylko odpowiednie meble. Nie mniej wartościowe okazują się dodatki, w tym zwłaszcza stylowe serwety, obrusy, świece oraz lampy, które zawsze okazują się najlepszym źródłem nastrojowego światła. Osoby, które decydują się na duży stół okrągły muszą mieć przy tym świadomość, że będzie miał on spory wpływ na sam sposób postrzegania pomieszczenia. Idealnie nadają się na niedzielne obiady, tworzą jednak wrażenie mebli masywnych, co nie musi być wcale w pełni zgodne z koncepcją, która została przez nas przyjęta.

Ciekawym rozwiązaniem są też stoły okrągłe o małych blatach, których przekrój nie przekracza 90 centymetrów. Te zazwyczaj spotykamy w biurach i poczekalniach, choć sprawiają też wrażenie mebli, które można wykorzystać do dekoracji małej kawiarni. Sam wybór stołów do salonu powinien być dokonywany z rozwagą, jeśli jednak będzie przemyślany, da nam ogromną satysfakcję.