9 lipca 2015

Wybierz odpowiednie krzesło biurowe

Obecnie na rynku możemy spotkać się z naprawdę ogromnym wyborem krzeseł biurowych. Nie zawsze jednak do końca zdajemy sobie sprawę z tego, jakimi dokładnie kryteriami musimy się kierować aby móc znaleźć wśród nich coś faktycznie dla siebie idealnego.

Jest to jednak bardzo ważny wybór, bowiem w dużym stopniu decyduje to o zdrowiu naszego kręgosłupa. Rzeczywiście dobre krzesło musi dawać naszym plecom odpowiednie oparcie i zapewniać prawidłową pozycję nawet w czasie wielogodzinnej pracy. Najlepiej będzie, jeśli krzesło zminimalizuje ryzyko niepotrzebnych i dość szkodliwych dla nas napięć. Warto wiedzieć o tym, że w kwestii tej praktycznie nie istnieją żadne uniwersalne rozwiązania – wszystko zależy tutaj jedynie od naszych indywidualnych potrzeb. Każdy z nas znacznie różni się od innych ludzi, między innymi wagą czy wzrostem, przez co nasze potrzeby z tym związane również mogą być zupełnie odmienne. Istnieje jednak kilka uniwersalnych zasad, których warto się trzymać. Przede wszystkim w czasie siedzenia nasze kolana powinny być zgięte pod kątem prostym, zaś plecy muszą przylegać do oparcia fotela na całej swojej długości. Z tego też powodu najlepiej jest wybierać takie fotele, które oferują dużo możliwości jeśli chodzi o dostosowywanie ich parametrów do indywidualnych wymagań każdego użytkownika.

Oparcie jest jednym z najważniejszych elementów każdego fotela – należy zwracać na nie najwyższą uwagę. Bardzo przydatną możliwością jest regulowanie jego odchylenia, co pozwala na znalezienie idealnej dla siebie pozycji.